1 września 2016 r. minęło 65-lat działalności Domu Dziecka w Kórniku-Bninie, który jest jednostka organizacyjna Powiatu w Poznaniu. Z tej okazji w minioną sobotę odbył się, w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Bninie, uroczysty koncert Chóru Dziewczęcego Skowronki, a następnie jubileuszowe spotkanie w Domu Dziecka.
W spotkaniu uczestniczyli: Zygmunt Jeżewski - Członek Zarządu Powiatu w Poznaniu, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Powiatu i Gminy Kórnik, byli wychowankowie i pracownicy, a także wspierający działania jednostki wolontariusze, w tym przedstawiciele biznesu oraz organizacji pozarządowych.

Trzeba przywołać tę prawdę, że jubileusz 65-lecia istnienia Domu Dziecka w Kórniku-Bninie, to nade wszystko historia 1996 dzieci. Jak mówiła Dorota Pielichowska-Borysiewicz- dyrektor Domu, zwracając się do wychowanków: „Mamy świadomość, że ta praca - towarzyszenie nas dorosłych w waszym dorastaniu nie jest nam dana, jest nam zadana, jest wielkim obowiązkiem, gdyż od niej zależy Wasza wiara w to, że warto i można w życiu osiągnąć wiele, że jesteście ważni dla świata, a świat jest warty Was. Nigdy nie traćcie tej wiary i pamiętajcie, że obok macie zawsze prawdziwych przyjaciół.”
Dyrektor podziękowała za to ustawicznie udzielane wsparcie i Panu Staroście, Janowi Grabkowskiemu, i całemu Organowi prowadzącemu, i instytucjom, które wspólnie podejmują to wyzwanie jakim jest pomoc dziecku i jego rodzinie, i Przyjaciołom, wolontariuszom, wszystkim, dzięki którym ten Dom ma swój niepowtarzalny charakter.

  • DSC_0214
  • DSC_0220
  • DSC_0275
  • DSC_0277