Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, działając zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, poszukuje osób, które są gotowe zaangażować się w pomoc dzieciom przebywającym w rodzinach zastępczych zamieszkujących na terenie Powiatu Poznańskiego. W ramach prowadzonego wolontariatu oczekujemy od wolontariuszy wsparcia rodzin zastępczych i dzieci umieszczonych w rodzinnej pieczy zastępczej w następujących zadaniach: pomoc w odrabianiu lekcji, wyrównywanie braków szkolnych, organizowanie zajęć reedukacyjnych i logopedycznych, spędzanie czasu wolnego, wspieranie rozwoju zainteresowań.Wolontariusze pracują z dziećmi w miejscu zamieszkania rodzin zastępczych.


W zakresie świadczonych usług wolontarystycznych zapewniamy:
porozumienie wolontariackie,
zaświadczenia i referencje,
możliwość odbycia praktyk i zdobycia nowych doświadczeń,
pomoc i wsparcie Zespołu ds. Pieczy Zastępczej,
zwrot kosztów dojazdu do rodzin zastępczych funkcjonujących w Powiecie Poznańskim.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie CV wraz z wypełnionym kwestionariuszem kandydata na wolontariusza (załącznik do pobrania u dołu strony) na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź dostarczenie do siedziby tut. PCPR: Poznań, ul. Słowackiego 8.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z koordynatorem wolontariatu:
Magdaleną Żelazną
tel. 61 2222 907, piętro I, pokój 135
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.