13 maja już po raz piąty pobiedziskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności Lokalnej Dla CIEBIE zorganizowało Piknik Rodzinny, z którego dochód przekazany zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia. W tym roku odbył się on pod hasłem „Żołnierskie Manewry”.


Tradycyjnie było wiele atrakcji dla najmłodszych, takich jak: dmuchane zamki, malowanie twarzy, jazda na kucyku i koło fortuny z przeróżnymi fantami, które cieszyły zarówno dużych jak i małych. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje prowadzone przez prawdziwych żołnierzy i pilotów 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Można było zobaczyć wyposażenie pilota F16: hełmy, maski, ubiory przeciwciążeniowe czy też spadochrony. 

Można było spróbować swoich sił w strzelaniu zarówno z broni współczesnej (wiatrówka), jak i dawnej (kusza). Odbyły się pokazy walk średniowiecznych Wojów ze Stowarzyszenia Dębowa Tarcza. Znalazło się również coś dla miłośników zumby w żołnierskim klimacie. Ponadto pojawiła się wojskowa grochówka, kiełbasa z ogniska, domowe wypieki i wiele innych atrakcji.


Podczas tegorocznego pikniku odbył się II Bieg Charytatywny Dla Ciebie nad jeziorem Dobre organizowany przez Pobiedziska Running Team. Dystans 10 kilometrów pokonali zarówno biegacze, jak i miłośnicy Nordic Walking. Osobną konkurencją był Nordic Walking dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, który odbył się na dystansie 2 kilometrów.


Szczególnym celem pikniku była integracja osób niepełnosprawnych z terenu powiatu poznańskiego. Wspólna zabawa miała przełamać stereotypy związane z postrzeganiem osób niepełnosprawnych. Uzmysłowienie ludziom, że niepełnosprawność nie jest barierą nie do pokonania i możemy się wspólnie dobrze bawić i nawzajem od siebie uczyć.

 

  • manewry 2
  • manewry 4
  • manewry 5
  • manewry 6
  • manewry 7
  • manewry 8
  • manewry1